ויזה לארהב

המדריך המלא להוצאת ויזה לארצות הברית

אם גם אתם מתכננים בקרוב ביקור בארצות הברית לכל מטרה שהיא, בין אם מדובר על חופשה, נסיעת עסקים או נסיעה לצורך הליכים רפואיים כאלו ואחרים, אתם כנראה יודעים שעל מנת להיכנס לתוך גבולות ארצות הברית, תדרשו להציג בכניסה מעבר לדרכון בתוקף גם אשרת כניסה שרובינו מכירים בשם ויזה. רבים מגיעים לנקודה הזאת ומגלים כי מדובר בתהליך מורכב יחסית, ואם לא מתחילים לטפל בזה זמן זה בהחלט עשוי לסכן את הכניסה, ולא חסרים סיפורים על אנשים שנאלצו לוותר על כרטיסי טיסה או נעדרו מאירועים חשובים רק בגלל שלא דאגו לזה בזמן. על כן, הכנו עבורכם כאן מדריך מקיף בנושא עם כל מה שחשוב לדעת, החל מסוגי הויזות השונים ועד לתהליך של הוצאת ויזה עבור ישראלים. מאחלים לכם נסיעה טובה!

מה זה ויזה ולמה צריך את זה?

ויזה היא למעשה המילה הלועזית למילה אשרה. מדובר למעשה על מסמך דיפלומטי המאפשר כניסה של אדם שהוא אזרח ממדינה מסוימת למדינה אחרת אליה הוא רוצה להגיע. ויזה ניתנת לעיתים בשערי המדינה, ולעיתים יש להגיש בקשה לקבל אותה מראש, ממש כמו במקרה של ויזה לארצות הברית. כמו כן, ישנן מדינות אשר יש ביניהן הסכם הדדי המבטל את הצורך בויזה. למשל, אזרחים ישראלים המחזיקים בדרכון אירופאי, יכולים להוציא ויזת תייר באופן אוטומטי לשלושה חודשים ללא תנאים מקדימים. 

סוגי ויזה

עוד דבר שחשוב לדעת זה שישנם סוגים שונים של ויזות עליהם מחליטה כל מדינה בנפרד. אלו הם סוגי הויזות העיקריים שאפשר להוציא לצורך נסיעה לארצות הברית:

  • ויזה לתיירים: ככל הנראה הסוג הנפוץ והמוכר ביותר כאן בישראל והסוג הזה מתחלק לשניים. ויזה B1 מאפשרת כניסה קצרה לצורך עסקים, אך כאלו שלא ניתן לקבל עליהם תשלום. ויזה B2 היא הויזה הנפוצה לצרכי תיירות לזמן קצר. 
  • ויזה לסטודנטים: ישנם כמה סוגים שונים של ויזות לסטודנטים. חלק מהן מתירות ללמוד בארצות הברית ולעבוד מספר מספר שעות מוגבל בתחומי המדינה, אחרות מאפשרות לימודים בלבד, וישנן ויזות מיוחדות לבני/בנות זוג וילדים של סטודנטים. 
  • ויזת עבודה: ויזת עבודה לארה"ב זה לא משהו שפשוט לקבל כלל ועיקר, אך לגמרי לא בלתי אפשרי לחלוטין. גם כאן ישנם כמה סוגים שונים כמו ויזת עבודה למומחים במקצועות שונים, ויזת עבודה לעובדים זמניים לצורך עבודה בחקלאות בעונות מסוימות, ויזות לחניכים בתחומי העשייה וכן ויזות לבני/זוג וילדים של עובדים. 

אלו הם סוגי הויזות העיקריים והמוכרים ביותר ואלו שגם בדרך כלל רלוונטיים יותר עבור אזרחי ישראל. עם זאת בהחלט חשוב לדעת שיש עוד סוגים רבים כמו ויזה על בסיס חיים משותפים, ויזות שונות לדיפלומטים, ויזות לצרכי מעבר בארצות הברית בלבד וכן הלאה.   

קצת על תהליך הוצאת ויזה לארה"ב

מה שחשוב לדעת בראש ובראשונה, זה שהתהליך של הוצאת ויזת תייר לארצות הברית לישראלים הוא לא תהליך קצר או פשוט, וישנם לא מעט מקרים שגם נגמרים בסירוב. לאחרונה מדברים על הסכם הדדיות בין ישראל לארצות הברית שיקנה לנו ויזה אוטומטית, אבל עד שזה יקרה חשוב לקחת את העובדה הזו בחשבון ולא להקל בזה ראש, שכן כאמור זה עשוי למנוע מכם את הכניסה למדינה בסופו של דבר. כמו כן זה בהחלט רעיון לא רע להסתייע בגורמים מקצועיים שיוכלו לעזור ולהנגיש את התהליך ואולי אפילו לזרז אותו, ואנחנו כאן בפליי ג'וב כמובן נשמח לעזור בכל מה שאנו יכולים. 

איך מוציאים ויזה לארצות הברית שלב אחר שלב

אז איך מוציאים ויזה לארה"ב? אלו הם השלבים להוצאת ויזת תייר לארצות הברית:

הכנה מראש

לפני שמתחילים חשוב לאסוף כמה מסמכים בסיסיים אותם נצטרך לצרף לבקשה ושאת הפרטים של חלק מהם יש למלא בטופס עליו נדבר מייד. כמו כן מדובר על מסמכים שתדרשו להביא אתכם בשלב הסופי של הראיון ולכן רצוי לדאוג להם מראש. מה שצריך להכין מראש הוא הדרכון שלכם (הזדמנות מצוינת לוודא שהוא בתוקף), מידע על ביקורים קודמים שלכם בארצות הברית, אישור מהמקום בו אתם מתכננים ללון, מסמכי זיקה לישראל המוכיחים למעשה שאתם אכן מתכננים לחזור ארצה במועד: שלושה תלושי משכורת אחרונים אם אתם שכירים, אישור ממקום הלימודים, אישור מעמותה בה אתם מתנדבים וכן הלאה. אם אתם מתכוונים לגשת לבחינות במועד מאוחר יותר לאחר חזרתכם, רצוי להביא מסמכים המעידים על כך ואם יש לכם ילדים אשר נשארים בארץ, הביאו את תעודת הזהות שלכם בה רשומים שמותיהם. 

ככל שתצליחו להוכיח באופן מובהק יותר כי יש לכם סיבות טובות לחזור ארצה, כך עולה הסיכוי שהויזה תאושר. 

מילוי טופס בקשה לויזה DS-160

בשלב הזה יש למלא טופס מקוון ולאחריו להדפיס את דף האישור המתקבל. בשלב הזה יהיה עליכם לבחור את סוג הויזה אותה אתם מעוניינים לקבל ולבחור את המקום בו תהיה מעוניינים לעבור אותו – השגרירות בירושלים או בתל אביב. מעבר לכך תדרשו לענות על מספר שאלות לגבי הנסיעה שלכם והחיים שלכם בארץ ועליכם לענות בצורה ברורה ומפורטת ככל הניתן.   

קביעת ראיון ותשלום

בשלב הזה יש להיכנס לקישור נוסף לקביעת הראיון לתשלום האגרה וקביעת הראיון. לאחר שתקבעו מועד לראיון בהתאם לתאריכים הפנויים תעברו למערכת התשלום ותוכלו לשלם את האגרה בסך 576 שקלים. מומלץ לקבוע את הראיון מראש מוקדם ככל הניתן ונכון להיום התורים הם ארוכים ביותר. שימו לב שחשוב להגיע לראיון עם כל המסמכים שאספתם וקושרים אתכם בצורה מובהקת לישראל. 

תשלום על ויזה

מי עשוי לקבל ויזה בהסתברות נמוכה יותר ומי לא יקבל ויזה?

  • חיילים משוחררים: אנשים צעירים שהרבה פעמים מנסים להוציא את הויזה על מנת לעבוד בארצות הברית. הרשויות מכירות בזה ועל כן מערימות קשיים ונוטות לסרב לבקשה הרבה פעמים. 
  • בעלי עבר פלילי: זוהי אחת השאלות הנשאלות בעת הגשת הטופס. אסור בשום אופן למסור מידע שקרי שכן השגרירות מאמתת את הנתונים מול רשויות החוק בישראל. בעלי עבר פלילי כבד יחסית בהחלט עשויים לקבל סירוב מוחלט ללא הגבלת זמן. 
  • קשר קלוש למדינה: אנשים ללא ילדים, ללא תלושי שכר מסודרים וללא הוכחות מספקות לכך שמרכז החיים שלהם הוא כן בישראל. 
  • אנשים עם ילדים וקשר חזק לישראל: במקרים הללו דווקא עולה הסיכוי לקבלת הויזה. הילדים מוכיחים את הכוונה לחזור וכך גם תלושי שכר המעידים על מקום עבודה מסודר, אישור לימודים המעיד על הצורך לחזור ארצה וכן הלאה. 

לסיכום 

על אף שתהליך הוצאת ויזה לארצות הברית הוא מורכב יחסית, הוא בהחלט אפשרי וכמובן שאנו נשמח לסייע לכם לעבור אותו בהצלחה. חשוב להבין מראש איזה סוג של ויזה אתם צריכים, להמציא מבעוד מועד את המסמכים הנדרשים, לקבוע ראיון מספיק זמן מראש ולהגיע אליו מוכנים ככל הניתן. בהצלחה!

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם:

השאירו פניה באתר

השאירו פרטים ואנו נשוב אליכם עם כל המידע

צרו איתנו קשר

חסר לכם מידע? אנחנו נשמח לעזור

מלאו את הפרטים בטופס באופן לא מחייב, ואנו ניצור איתכם קשר עם כל המידע על משרות הרלוונטיות עבורכם

תקשורת קבועה ונוחה

חיסיון וסודיות לאורך התהליך

עבודה עם מגוון קהלי יעד

עבודה בהתאם להנחיות קורונה

תוכן מקצועי שיסקרן אתכם

עבודה שהיא חוויה במרחק הקלקה

מלאו מספר פרטים בסיסיים בטופס, ואנו נשוב אליכם עם הצעות עבודה רלוונטיות והסבר על כל התהליך. זה לא מחייב, ואנחנו לא נשתמש בפרטים שלך לפרסום מוצרים נוספים.

יש לכם הזדמנות לעשות אחלה כסף ב......

קנדה

השאירו פרטים ונתחיל בתהליך

פתח צ'ט
עזרה