חידוש דרכון

חידוש דרכון: הטיפים שיחסכו לכם כסף!

מתכננים לטוס בקרוב אבל הדרכון כבר לא בתוקף? הגיע הזמן לחדש אותו! המדריך הבא יסייע לכם לבצע חידוש דרכון במהירות ובקלות ולקבל דרכון ביומטרי מאובטח עם תמונתכם וטביעת אצבע שתחסוך לכם בדיקה ידנית בנתב"ג.

איך מחדשים דרכון?

כל בקשה לחידוש דרכון כרוכה בשני שלבים:

  1. כניסה לאתר רשות האוכלוסין וההגירה ומילוי טופס בקשה, בו תזינו את כל פרטיכם האישיים ותענו על מספר שאלות. בסיום המילוי תוכלו לשלם אונליין (פירוט העלויות המלא מחכה לכם בפסקה הבאה) ולתאם תור באחת הלשכות בארץ. את התור תוכלו לקבוע גם דרך המוקד הטלפוני, במספר 3450*.
  2. הגעה ללשכה שבה קבעתם את התור, בתאריך והשעה שנקבעו לכם. תצטרכו להגיע לכאן עם תעודת הזהות, הדרכון הנוכחי שלכם ותיעוד תשלום דמי החידוש. אם לא מילאתם את טופס הבקשה אונליין, עליכם להדפיס אותו מאתר רשות האוכלוסין, לחתום עליו ולהציג אותו לפקיד. במעמד התור תתבקשו להצטלם לתמונת פספורט ולטביעת אצבע. אם לא שילמתם אונליין, תצטרכו לשלם במעמד התור עצמו.

זהו זה. סיימתם את התהליך. אז כמה זמן לוקח לחדש דרכון בדיוק? בדרך כלל הטיפול לוקח בין 2-4 שבועות. בסיום תקבלו הודעת סמס שמאשרת את שליחת הדרכון לכתובתכם והוא יגיע תוך מספר ימים בדואר רשום.

כמה זה יעלה לנו?

כל חידוש דרכון כרוך בתשלום אגרה, כאשר ניתן לחסוך בעלויות אם תשלמו אונליין במקום בלשכה עצמה. שימו לב שקיים גם הבדל בין מחירי הקיץ והחורף (בשל ריבוי הבקשות שעולה באופן טבעי בחודשי הקיץ) וכן בין התעריפים לדרכון לקטינים, חיילים, בני ובנות שירות לאומי, חידוש או הנפקת דרכון ראשון.

סוג הבקשה

 

תעריף אונליין חורף/ קיץ

תעריף בלשכה

חידוש דרכון מעל גיל 18

 

בחורף: 165 ₪

בקיץ: 260 ₪

 

280 ₪

חידוש דרכון מתחת לגיל 18

 

בחורף: 100 ₪

בקיץ: 135 ₪

 

 150 ₪

הנפקת דרכון ראשון מעל גיל 18

 

בחורף: 165 ₪

בקיץ: 260 ₪

280 ₪

הנפקת דרכון ראשון מתחת לגיל 18

 

בחורף: 100 ₪

בקיץ: 135 ₪

150 ₪

חידוש דרכון לחיילים ומתנדבי שירות לאומי

 

בחורף: 80 ₪

בקיץ: 130 ₪

140 ₪

חידוש דרכון שאבד/ הושחת/ נגנב

 

בחורף: 465 ₪ לבגיר/ 250 ₪ לקטין.

בקיץ: 560 ₪ לבגיר/ 285 ₪ לקטין.

 

580 ₪ לבגיר

300 ₪ לקטין

הנפקת דרכון זמני (דרכון ראשון או חידוש דרכון)

 

בחורף: 760 ₪ לבגיר/ 405 ₪ לקטין.

בקיץ: 855 ₪ לבגיר/ 440 ₪ לקטין.

הנפקה זו מבוצעת בנתב"ג.

 

875 ₪ לבגיר

455 ₪ לקטין

הנפקת דרכון זמני (אובדן, גניבה או השחתת דרכון)

 

בחורף: 1,060 ₪ לבגיר/ 555 ₪ לקטין.

בקיץ: 1,155 ₪ לבגיר/ 590 ₪ לקטין.

הנפקה זו מבוצעת בנתב"ג.

 

1,175 ₪ לבגיר

590 ₪ לקטין

* תעריפים אלה מעודכנים לשנת 2023 ומשתנים משנה לשנה.

רגע לפני שתחדשו את הדרכון: הנה כמה טיפים שיחסכו לכם זמן וכסף

היכרות עם תנאי לשכת האוכלוסין וההגירה

החוק קובע שכל מבקשי הדרכון נדרשים להופיע בעצמם ללשכה, כך שאין לשלוח אף אדם אחר מטעמכם. בנוסף, קטינים שגילם נמוך מ-18 שנים מחויבים בליווי הורה/ אפוטרופוס.

לפני החידוש, שימו לב גם לתוקף הדרכון הנוכחי שלכם: לרוב המדינות יש דרישה לתוקף של 3-6 חודשים בדרכון מהיום שנכנסתם למדינה, כך שאם הטיסה שלכם ממש בקרוב והדרכון עדיין עם תוקף של כמה חודשים, אפשר לבדוק ספציפית את דרישת מדינת היעד ולדחות את החידוש לאחרי הנסיעה.

טריקים לאיתור תורים זמנים

בשנתיים האחרונות קיים עומס משמעותי באיתור תורים זמינים ולכן אפשר לנסות את אחת השיטות הבאות:

  • תיאום תור חדש על הבוקר – כל סניף "פותח" את הזמנת התורים במערכת משלו כבר בשעות הבוקר המוקדמות, כך שאם תבחרו בלשכה שבאזור מגוריכם בשעה מספיק מוקדמת, ייפתחו תורים זמינים לתאריכים קרובים מאוד.
  • לנסות את מזלכם ולהגיע פיזית ללשכה בלי תור – המערכת משתדלת להתחשב בעיקר בציבור המבוגר ובעלי הצרכים המיוחדים, אך גם בכלל הציבור כשאפשר. אם תגיעו בלי תור, ייתכן שיקבלו אתכם אבל אין ערובה שזה יצליח בוודאות.
  • תיאום "גמיש" – ככל שתזמינו תור יותר זמן מראש ובלי תלות בטיסה שכבר הוזמנה, כך לא באמת ישנה לכם מתי יש משבצת פנויה. נסו גם להרחיב את חיפוש התור ללשכות נוספות: הרבה פעמים נותרים תורים זמינים בכפרים ובערי פריפריה.
  • שימוש בבוט Picktime שפיתח מהנדס תוכנה ישראלי ושמאתר אוטומטית תורים פנויים וקרובים בכל הלשכות בארץ. הבוט סורק את כל האתרים בבת אחת ו"תופס" את התור הטוב ביותר עבורכם. ניתן להצטרף גם לקבוצת הטלגרם בניהול מפתח הבוט שמספקת התראות על תורים זמינים ומידיים.

קיצור חידוש הדרכון במקרים דחופים

מה עושים כשהטיסה בעוד יום-יומיים ואתם לא מוצאים את הדרכון או שרק עכשיו גיליתם שהוא פג תוקף? תוכלו להוציא תעודת מעבר זמנית תוך שני ימי עסקים מהטיסה, על ידי שליחת בקשה דחופה ללשכת האוכלוסין ורק בשעות קבלת הקהל שלה. אופציה נוספת היא להנפיק דרכון בנתב"ג – דרכון זה איננו ביומטרי ותקף לשנה בלבד. האפשרות להנפקה זו ניתנת רק פעם אחת כך שלאחריה תצטרכו בכל מקרה להוציא דרכון ביומטרי לעשר שנים.

ומה לסיכום?

תהליך חידוש הדרכון כיום קל וזמין יותר מאי פעם, כאשר את רובו ניתן לנהל מרחוק ורק להתייצב ללשכה במועד שקבעתם, לפגישה של כמה דקות בלבד.

שאלות נפוצות:

נכנסים לאתר רשות האוכלוסין וההגירה וממלאים את טופס הבקשה לחידוש דרכון. בסיום, יש לתאם תור באחת הלשכות בארץ ולהתייצב אליו יחד עם הדרכון הישן ותעודת זהות. אם שילמתם אונליין, יש להציג בלשכה גם אישור תשלום.

עיקר ההמתנה היא לתור בלשכה, אותה תוכלו לקצר בעזרת הטיפים שמופיעים במדריך הזה. מרגע השלמת תהליך החידוש, תמתינו בין 2-4 שבועות להגעתו בדואר רשום.

נכון לשנת 2023, חידוש דרכון בלשכה עולה 280 ₪ לבגיר ו-150 ₪ לקטין. יתר התעריפים להנפקת דרכונים ישראליים נמצאים בתוך המאמר.

בהחלט. כל אזרחי המדינה נדרשים לדרכון ללא קשר לגילם כבר מגיל הלידה.

לא, תמונת פספורט תצולם במעמד הפגישה שלכם בלשכה. רק במקרה של הנפקת דרכון זמני בנתב"ג תתבקשו לצרף 2 תמונות פספורט עדכניות.

הבקשות מטופלות בדרך כלל תוך חודש אחד. בסיום, הדרכון יישלח אליכם בדואר רשום.

כל עוד אתם בטווח של 2 ימי עבודה מהטיסה, תוכלו להגיש בקשה להנפקה דחופה בלשכת האוכלוסין, ליצור עמה קשר טלפוני או להנפיק דרכון זמני בנתב"ג (לא ביומטרי) שתקף לשנה בלבד.

כדי לקבל תאריך פנוי ללשכה במועד לא מאוד רחוק, אתם יכולים להשתמש בבוט Picktime שיסרוק בעבורכם את התורים הפנויים ויתפוס את המתאים ביותר תוך זמן קצר. ההערכה היא שתוך כמה שנים תעבור גם לשכת האוכלוסין עצמה לפתרון אוטומטי זהה.  

ניתן להנפיק דרכון זמני בנתב"ג בעלות של 875 ₪. השירות ניתן 24/7 וכרוך בהגעה עם הדרכון הישן, כרטיסי הטיסה, תעודת זהות ושתי תמונות פספורט.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם:

השאירו פניה באתר

השאירו פרטים ואנו נשוב אליכם עם כל המידע

צרו איתנו קשר

חסר לכם מידע? אנחנו נשמח לעזור

מלאו את הפרטים בטופס באופן לא מחייב, ואנו ניצור איתכם קשר עם כל המידע על משרות הרלוונטיות עבורכם

תקשורת קבועה ונוחה

חיסיון וסודיות לאורך התהליך

עבודה עם מגוון קהלי יעד

עבודה בהתאם להנחיות קורונה

תוכן מקצועי שיסקרן אתכם

נגישות

ביטוח ששומר עליך
כל הזמן

עבודה שהיא חוויה במרחק הקלקה

מלאו מספר פרטים בסיסיים בטופס, ואנו נשוב אליכם עם הצעות עבודה רלוונטיות והסבר על כל התהליך. זה לא מחייב, ואנחנו לא נשתמש בפרטים שלך לפרסום מוצרים נוספים.

סמליל עבודות בחול (2)

ויזה במרחק קליק

מלאו מספר פרטים בסיסיים בטופס, ואנו נשוב אליכם עם מידע על תהליך הוצאת הוויזה במדינה בה התעניינתם.