5/5

עבודה באירופה לישראלים

הצטרפו לעבודה באירופה בהרשמה מהירה וידידותית עם flyjob

מגוון משרות בתחומי החקלאות, המכירה, התיירות ועוד

ליווי אישי מההתחלה ועד לעבודה

מעוניינים לעבוד בסטייל? זו הדרך האידאלית!

משכורות גבוהות, אווירה ותנאים נהדרים לצעירים

עבודה באירופה
חלומם הגדול של המוני ישראלים, במיוחד כאלו צעירים ולאחר שירותם הצבאי, הוא לצאת לטיול בעולם הגדול. רבים בוחרים לעבוד מיד לאחר השירות הצבאי בעבודות מזדמנות (הידועות גם בתור עבודה מועדפת) לחסוך סכום כסף סביר, לטייל, לחוות ולהתרגש במגוון יעדים בעולם. אופציה נוספת, מעניינת ומאתגרת יותר ולדעתו עדיפה יותר הקיימת עבור הישראלים – היא לשלב את הטיול הגדול יחד עם עבודה ביעדים נבחרים באירופה. מדינות כמו איטליה, צרפת, גרמניה, שוודיה גיאורגיה ועוד, המהוות את הסמל של עולם התרבות האירופאי הקלאסי, פתחו את שעריהן בפני מהגרי עבודה ישראלים, והאחרונים לא היססו לרגע וקפצו על ההזדמנות כמוצאי שלל רב. צעירים ישראלים רבים בוחרים לעבוד במדינות אירופה המתויירות והקלאסיות ולשלב את העבודה יחד עם ספיגת התרבות, טיול ביעדים תיירותיים, חיי לילה תוססים ועוד. אז למה אתם מחכים?

מתעניינים בעבודה באירופה?

מלאו את הפרטים בטופס באופן לא מחייב, ואנו ניצור איתכם קשר עם כל המידע על משרות הרלוונטיות עבורכם

תקשורת קבועה ונוחה

חיסיון וסודיות לאורך התהליך

עבודה עם מגוון קהלי יעד

עבודה בהתאם להנחיות קורונה

מהם היתרונות המרכזיים שעבודה באירופה מציעה לישראלים?

לעבודה בערי אירופה קיימים מגוון יתרונות גדולים, במיוחד עבור צעירים ישראלים. אחד היתרונות המרכזיים הוא המיקום: אירופה נחשבת קרובה מאוד לישראל, במיוחד לעומת עבודות אחרות המוצעות לישראלים בחו"ל כמו ארה"ב, קנדה ניו זילנד ואוסטרליה. הקרבה לישראל לבדה מהווה מספר יתרונות משמעותיים: ראשית, הטיסות לישראל הן זולות בהרבה ולא עולות אלפי דולרים, מה שמקל על כל עניין הביקורים בבית. שנית, הפרשי השעות הן מעטות – שעתיים לכל היותר – מה שמאפשר שמירה על קשר דיגיטלי בקלות עם המשפחה והחברים בישראל. והיתרון האחרון של הקרבה הוא שאירופה כולה מאופיינת במספר יעדים אטרקטיביים הקרובים זה לזה – בירות אירופה המעניינות כמו ברלין, רומא, פריז, מדריד ועוד קרובות האחת לשנייה וקיימות טיסות סדירות ביניהן – אידיאלי במיוחד למי שמבקש לשלב את העבודה שלו יחד עם טיול במדינות שונות באירופה.

יתרון נוסף הוא הקלאסיקה הישנה והטובה – אירופה נחשבת למרכז התרבות הקלאסית העולמי ומשופעת בעיירות ציוריות וקסומות, תרבויות עתיקות ואווירה של ימי הביניים. עבודה באירופה תפתח לכם את העיניים ותעניק לכם היכרות מדהימה עם תרבויות חדשות שתמיד רציתם לגלות.

מהם החסרונות הבולטים של עבודה באירופה?

אז נכון, לא הכל תמיד קוסם ומושלם וכל דבר טוב וחיובי מביא עמו גם כמה חסרונות שלא תמיד יימצאו חן בעינינו, כמו למשל מחסום השפה: בניגוד למה שמקובל לחשוב, האירופאיים – נאורים ומתקדמים ככל שיהיו – אינם מצטיינים בידיעת השפה האנגלית. למרות שהשפה האנגלית נחשבת אוניברסלית, בצרפת רוב התושבים ישוחחו איתכם בצרפתית והדבר נכון לשאר מדינות אירופה – איטליה, ספרד, גיאורגיה ובמידה מועטה יותר גרמניה. האירופאים עלולים לשוחח איתכם באנגלית שבורה וככל הנראה שזה יהווה אתגר לא קטן לעבודתכם, בפרט כאשר מדובר בעבודות מכירתיות. חיסרון נוסף שיכול להיות הוא מזג האוויר הקריר המאפיין את אירופה. אנו הישראלים מורגלים למזג אוויר חמים רוב ימות השנה ואילו באירופה המצב הפוך – רוב ימות השנה מזג האוויר סגרירי ואפור. הדבר משתנה, כמובן, מאיזור לאיזור – אנגליה, פולין והאיזור בהכרח יהיו קרירות יותר בהשוואה לספרד ופורטוגל.

העבודה באירופה משתנה ממדינה למדינה – היכן הכי כדאי לעבוד?

למעשה, אין תשובה אחת וחד משמעית לשאלה הזו. אין יעד אחד המתעלה מעל כולם וניתן להשוות את המדינות מכמה היבטים שונים. בכל זאת, בחרנו עבורכם כמה יעדים אטרקטיביים במיוחד עבור צעירים ישראלים. מדינות אירופה הן מגוונות וכל אחת מאופיינת בקסם האישי שלה ובתרבות הייחודית לה. יעד מבוקש אחד באירופה היא בריטניה על כל איזוריה: סקוטלנד, אנגליה ואירלנד. צעירים ישראלים רבים בוחרים בבריטניה במקום הראשון במעבר להגירת עבודה לחו"ל. מדובר בממלכה עתיקה בעלת תרבות מלכותית מהפנטת המושכת תשומת לב בכל העולם, הממלכה מאופיינת בתרבות אנגלית שלא תראו בשום מקום אחר, כלכלה חזקה ויציבה מאוד ושפע של מקומות מתויירים לטיול ארוך ומהנה. השפה הרשמית היא כמובן אנגלית, מה שמקל מאוד על העבודה השוטפת – במיוחד בעבודות כמו מכירה ועגלות. מזג האוויר קריר רוב השנה, אך מרכזי הקניות והקניונים הגדולים מהווים מפלט נעים לשהות בו.

יעד נוסף הקורץ לישראלים היא בלגיה. רבים ממחפשי העבודה בחו"ל בוחרים בבלגיה מכמה סיבות, כאשר העיקריות שבהן הן שמדובר בכלכלה יחסית חזקה בעלת ענף מסחר דומיננטי – בפרט בתחום היהלומים – ומדינה עם אופציות רבות מאוד לעבודה. בלגיה עמוסה באפשרויות תעסוקה במכירות, תיירות ומסחר וישראלים רבים מנצלים זאת ובוחרים לעבוד בערים הגדולות של בלגיה – בריסל ואנטוורפן. יתרון נוסף שיש לבלגיה היא הקהילות היהודיות הגדולות הנמצאות בבריסל ואנטוורפן – הקהילה הרביעית הגדולה באירופה נמצאת בבלגיה והדבר מהווה יתרון עצום לישראלים המעוניינים לעבוד בשטחה. כמובן שמלבד אנגליה ובלגיה אירופה מציעה עבודה במדינות רבות נוספות טובות לא פחות, כמו צרפת, איטליה, גרמניה, ספרד, פורטוגל, הולנד, שוויץ ועוד. לכל מדינה יתחברו אנשים אחרים בהתאם למבנה האישיות שלהם, הצרכים הייחודיים להם והשאיפות הספציפיות שלהם.

ויזת עבודה באירופה

כדי לעבוד ולהתגורר במדינות אירופה באופן חוקי, יש להוציא אשרות עבודה או ויזת עבודה כלשהי. כאשר יש בבעלותכם דרכון אירופאי הדבר מקל מאוד על התהליך – אך הוא אינו הכרחי וניתן, במידה מסוימת, להסתדר גם בלעדיו. בל נשכח כי אירופה מורכבת מכמה מדינות שונות – כל מדינה מאופיינת במדיניות הגירה ואכיפה שונה מחברתה ולא ניתן לקבוע ולהחיל כללים אחידים על כל המדינות האירופאיות. מנגד, כלל המדינות הנמצאות תחת האיחוד האירופאי מנהיגות חוקי עבודה זהים, דבר המסייע לישראלים ומהגרי עבודה רבים בהגיעם למדינות האיחוד. אז איך זה עובד? כאמור, ניתן לעבוד באירופה עם וללא דרכון אירופאי. הימצאותו והיעדרו של הדרכון משפיעים במידה רבה על הדרישות והתנאים של מהגרי העבודה כאשר הם מבקשים להיכנס לתחומי מדינות אירופה. בגרמניה, למשל, ניתן להוציא ויזת אמן. הויזה מאפשרת לכם אשרת כניסה ועבודה בשטח גרמניה בתנאי שאתם מצליחים להוכיח שאתם מסוגלים להתפרנס ממכירת עבודות אמנות שלכם. דרך נוספת להיכנס לעבודה באירופה ללא דרכון היא כאשר חברות עבודה בינלאומיות הנמצאות על אדמת אירופה (הרשאיות להעסיק עובדים ללא דרכון אירופאי) מוכיחות לשלטונות ולמשרדי ההגירה כי אתם עובדים חיוניים ובכך כניסתכם תאושר באופן זמני. פירוט נוסף בהמשך.

עבודה באירופה לבעלי דרכון אירופאי

אם יש בבעלותכם דרכון אירופאי – החיים שלכם קלים. אתם יכולים להיכנס לכל מדינה באיחוד האירופאי ללא חשש, לעבוד, ללמוד או לגור בשטחה ללא הגבלה. כאשר תגיעו לעבוד במדינות אירופה כשיש בבעלותכם דרכון אירופאי, אתם תהנו מכל התנאים הסוציאליים הקיימים לאזרחי אירופה: ימי מחלה, ימי חופש, ביטוח רפואי ועוד. כמו כן, תינתן לכם הזכות להשקיע בנדל"ן, לרכוש בתים על מנת להשתקע, תקבלו הטבות מס וכו'. חברות עבודה והשמה רבות באירופה מעדיפות יותר להתעסק עם אזרחים בעלי דרכון אירופאי: הדרכון מקצר באופן משמעותי את הבירוקרטיה סביב ההגירה, מצמצם ומפחית במידה ניכרת את התנאים ודרישות הסף הנדרשים לשם כניסה לעבודה ומייתר את הצורך בהנפקת אישורי עבודה.

עבודה באירופה בלי דרכון אירופאי

כאמור, ניתן לעבוד באירופה גם ללא דרכון וישראלים רבים עושים זאת באופן חוקי. כדי לעשות זאת, עליכם להצטייד באישורי עבודה – אותם אישורים שחברות השמה ועבודה רבות מטפלות בהן. כדי להגיע ולעבוד באירופה ללא דרכון אתם יכולים לעשות זאת בשתי דרכים: האחת היא באופן עצמאי והשנייה על ידי חברה. חיפוש עבודה באופן עצמאי, זה אומר לחפש בעצמכם מעסיקים מאירופה ולשכנע אותם שאתם חיוניים להם ושכדאי להם להתעסק בבירוקרטיה המסורבלת הכרוכה בהבאתכם למדינות אירופה, ועם זאת עליכם לטפל בעצמכם באישורים ובמסמכים הנדרשים והוצאת אישורי עבודה זמניות. האופציה השנייה היא לעשות זאת דרך חברות כוח אדם: לפנות לחברות השמה המתמחות בהשמת עובדים ישראלים בחו"ל גם כאשר אלו ללא דרכון אירופאי ולתת להם לטפל במסמכים ובאישורים הרלוונטים, והם ידאגו להוציא לכם אשרות עבודה ואף למצוא לכם מעסיקים.

מהם סוגי העבודות הנפוצים ביותר עבור ישראלים באירופה?

אפשרויות התעסוקה באירופה הן מגוונות ורבגוניות, במיוחד עבור ישראלים. ישראלים רבים מוצאים באירופה את העבודה המותאמת במיוחד להם. אז אילו עבודות יש לאירופה להציע לכם?

עבודה בעגלות באירופה

תחום העגלות הישן והטוב הגיע גם לערי אירופה, ואתם כבר מכירים את הסגנון: דוכנים מפוארים הממוקמים במרכזי הקניונים הגדולים, ואתם – אנשים בעלי אנרגיות חיוביות ובעלי מוטיבציה למכור כמה שיותר – מתפעלים את הדוכן ומשווקים את המוצרים לעוברים ושבים. פוטנציאל הרווח הוא אדיר וללא תקרה, ככל שתמכרו יותר תרוויחו יותר. הדוכנים ממוקמים בעיקר בלונדון, מנצ'סטר, בערים בהולנד כמו נוטרדם ואמסטרדם ולאחרונה גם בערים מרכזיות בגרמניה.

עבודה במכירות באירופה

ישנן עבודות באירופה שהן גם מכירות ולא כוללות עגלות. מכירת ציורי שמן בשכונות יוקרה בשוויץ והולנד למשל היא אחת האופציות הנפוצות והמבוקשות לישראלים שמעוניינים לעבוד במכירות ולא מתחברים לסגנון המעט אגרסיבי שמאפיין עגלות. העבודה מתאימה לאנשים שאוהבים אנשים, אוהבים אינטראקציות חברתיות ובעלי ביטחון גבוה.

עבודה בחווה באירופה

עבודה בחווה מתאימה לישראלים שאוהבים את הרגשת החופש, התחברות לטבע והשקט. אם לשכנע אנשים להוציא כסף על מוצר שהם לא בהכרח צריכים זה פחות הקטע שלכם, כדאי לכם לשקול עבודות בחווה באירופה. העבודות כוללות טיפול בחיות משק ולעיתים חליבה ורעיית צאן. חלק מהותי מעבודת החווה הוא להיכנס לקהילה המקומית – מדובר בעיירות קטנות ומרוחקות ולא במרכזי ערים סואנים – ועל כן הפרטיות והאינטימיות מאפיינות במידה רבה את העבודה.

עבודה בפסטיבלים באירופה

פסטיבלים עצומים באירופה הנמשכים ימים רבים ולעתים שבועות מצריכים המון כוח אדם על מנת לתפעל

 לתחזק ולשמור על הסדר. העבודה בפסטיבלים נחשבת למהנה במיוחד – אתם תזכו להאזין למיטב האמנים המובילים בעולם, תהיו נוכחים במסיבות ענק וגם תרוויחו שכר מכובד. העבודות הן לרוב אבטחה, צוותי במה, כרטיסנים וסדרנים.

עבודה בחקלאות באירופה

אופציה נוספת הנחשבת מבוקשת היא חקלאות: קטיף, שתילה, זריעה, עיבוד האדמה ובעצם כל עבודות השדה הידועות. העבודה נחשבת מפרכת וקשה אך משתלמת במיוחד. צעירים רבים בעלי חיבור עמוק לאדמה ולעבודות בעלות משמעות וסיפוק יימצאו את מבוקשם בעבודה בחקלאות. העבודה מתבצעת בעיקר בכפרים ועיירות קטנות וניתן בקלות, כיאה לאיחוד האירופי, לעבור ממדינה למדינה עד שמוצאים את המקום המתאים ביותר עבורכם.

שאלות נפוצות על עבודה באירופה

העבודה באירופה עלולה להיות עניין מסורבל – המדינות השונות, החוקים, השפות והמנהגים עלולים לבלבל ולהערים קשיים, ולכן כתבנו עבורכם כמה תשובות לשאלות הנפוצות שאנו נשאלים.

  • מהן שעות העבודה המקובלות באירופה?

התשובה משתנה, באופן טבעי, ממדינה למדינה ומעבודה לעבודה. עבודה בעגלות למשל יכולה להגיע ל-9,10 ולעתים 11 שעות עבודה ביום ואילו עבודות חקלאות לרוב יהיו 7-8. כאן המקום לציין שעובדים בעלי דרכון אירופאי ייהנו מכל התנאים וההטבות שיש למדינות אירופה להציע לעובדיהן.

  • היכן גרים כשעובדים באירופה?

לרוב אתם תקבלו מגורים מסובסדים על חשבון המעסיק – יש לוודא זאת מולו ובתנאי החוזה שאתם חותמים עליו – והמגורים יהיו קרובים למקום העבודה. באירופה ניתן לעבור באופן חופשי ממדינה למדינה, כך שעניין המגורים הינו דינאמי: אם למשל עבודה בעגלות בצרפת לא מתאימה לך, תוכלו לעבור לאותה העבודה בגרמניה, ספרד או איטליה בקלות יחסית.

  • מהו גובה שכר הדירה הממוצע?

כאן התשובה אינה חד משמעית ומשתנה במידה רבה במדינה שבחרתם לעבוד בה, במיקום, בביקוש ובאופי הדירה. ניתן לברר זאת בקלות במנועי החיפוש לאחר שתמצאו מדינה, יעד ומקום שאתם מעוניינים לעבוד בו. דירה בלונדון למשל תעלה פי כמה מדירה בכפר מרוחק בספרד.

  • כמה בממוצע מוציאים על מחייה באירופה?

יוקר המחייה באירופה משתנה בהתאם למדינה ולעיר. לונדון, ברלין, רומא ופריז למשל נחשבות למרכזי תרבות וכלכלה ועל כן עלות המחייה בהן תהיה גבוהה משמעותית מעיירות פחות מרכזיות. המחייה בלונדון נחשבת ליקרה במיוחד ואילו בספרד הרבה פחות.

  • כמה אפשר להרוויח בעבודה באירופה?

גם הנתון הזה אינו חד משמעי ומשתנה בהתאם לעבודה ולמדינה. השכר בעבודות חקלאות, פסטיבלים וחוות נחשב די דומה – בין 1,000 ל-1,400 יורו לחודש. עבודות בעגלות ומכירות הן סיפור אחר ותלויות בכישורים שלך ובעסקאות שהצלחת לסגור החודש כאשר הממוצע עומד על 1700-2000 יורו לחודש.

  • מהו המטבע המקומי?

המטבע המקומי באירופה הוא היורו האירופי (Euro), ובאנגליה המטבע הוא לירה שטרלינג.

מהי הדרך המומלצת למציאת עבודה באירופה?

הדרך המומלצת ביותר לעבוד על אדמת אירופה היא באמצעות דרכון אירופאי, ידוע גם בתור אזרחות אירופאית. כאשר יש בבעלותכם דרכון הדרך אל העבודה מתקצרת משמעותית: אינכם זקוקים לאשרות עבודה, תהליכים בירוקרטיים סבוכים או אישורים ומסמכים. אתם יכולים כבר להתחיל לחפש מעסיקים ולארוז את הבגדים. כאשר אין בבעלותכם דרכון אירופאי, הדרך הטובה ביותר תהיה לפנות לחברת השמה שתפקידה הוא לדאוג לכם לאשרות עבודה ולהתנהל מול רשויות ההגירה האירופאית על מנת להבטיח ששהותכם ועבודתכם באירופה נעשות באופן חוקי. חברות ההשמה הן הפיתרון הטוב והיעיל ביותר – הן תדאגנה לכם למציאת מעסיק, אישורי עבודה, מגורים ולעתים רכב ותנאים נוספים.

המלצות וטיפים חמים לגבי העבודה באירופה

לאור הביקוש הרב והבאזז השוררים סביב העבודה באירופה, ערכנו עבורכם מספר טיפים חשובים שכדאי לכם להכיר לפני שאתם מתחילים את עבודתכם באירופה:

  1. לבשו חם: אירופה נחשבת קרירה וסגרירית במשך רוב ימות השנה וישראלים רבים אינם מורגלים בכך. בחורף מאופיין בשלגים רבים והטמפרטורות צונחות מתחת לאפס, כדאי שתקחו זאת בחשבון.
  2. התנהגו בהתאם: ברומא התנהג כרומאי, כמאמר החכם, והדבר רלוונטי גם לימינו אנו. זכרו שאתם מייצגים את המדינה שלכם והתנהגותכם תשפיע על דעתם של המקומיים על ישראל ועל ישראלים. היו אדיבים, נחמדים וחייכנים וכאשר אתם עובדים במכירות – נסו ככל הניתן לצמצם את הפגיעה בפרטיותם וכבדו את המקומיים כאשר הם לא מעוניינים.
  3. עמדו על שלכם: מעסיקים רבים עלולים לנצל את חוסר ידיעתכם לגבי חוקי העבודה באירופה ולהסתיר מכם מידע חשוב, לחסוך מכם תנאים שמגיעים לכם ולגרום לכם לחתום על חוזה עבודה לא ראוי. נסו להימנע ממקרים כאלו, קראו היטב את האותיות הקטנות ובררו אצל מעסיקים נוספים.
  4. תהנו! העבודה באירופה היא חוויה שאין שני לה. זכרו שהכסף הוא רק אמצעי ולא הכל סובב סביב החיסכון, יהיו לכם עוד שנים רבות לעבוד, נצלו את העובדה שאתם באירופה היפהפייה וטיילו בה, צברו חוויות, ואל תפספסו שום הזדמנות להנות.

הגענו לסוף הדרך…

זהו, אתם מוכנים לצאת לדרככם באירופה הקסומה. למדתם אילו עבודות מוצעות לכם, מה מתאים לכם יותר ומה פחות ואתם בקיאים, פחות או יותר, בתהליך ההגירה לאירופה. לפני שאתם ממהרים לרכוש כרטיס טיסה ולהיפרד לשלום מהמשפחה והחברים, כדאי שתכירו את פלייג'וב – חברת השמה מהבולטות בארץ שמתמחה בהשמת עובדים ביעדים נבחרים בחו"ל ובאירופה. זקוקים לפרטים נוספים? מעוניינים בייעוץ פרטני? חולמים לעבוד באירופה ורוצים להתחיל את התהליך כבר עכשיו? מלאו את הפרכים שלכם בטופס המצורף ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם. טיסה נעימה!השאירו פרטים
ונחזור בהקדם

תוכן מקצועי שיסקרן אתכם

נגישות

ביטוח ששומר עליך
כל הזמן

עבודה שהיא חוויה במרחק הקלקה

מלאו מספר פרטים בסיסיים בטופס, ואנו נשוב אליכם עם הצעות עבודה רלוונטיות והסבר על כל התהליך. זה לא מחייב, ואנחנו לא נשתמש בפרטים שלך לפרסום מוצרים נוספים.

סמליל עבודות בחול (2)

ויזה במרחק קליק

מלאו מספר פרטים בסיסיים בטופס, ואנו נשוב אליכם עם מידע על תהליך הוצאת הוויזה במדינה בה התעניינתם.