5/5

רילוקיישן לקנדה

מגוון משרות בשלל תחומים

ליווי בכל הפרוצדורות הבירוקרטיות

יעד מבוקש לרילוקיישן לצעירים ומשפחות

טווח אפשרויות רחב לשיפור איכות החיים

רילוקיישן
חולמים על רילוקיישן לקנדה? ישראלים רבים נושאים עיניהם אל המדינה האיכותית, הליברלית והמבוססת שבה משאבים ונופים לעולם לא יחסרו. האם מדובר ביעד להגירה שמתאים גם לכם? בואו לקרוא הכל על מעבר למדינה שבה ניתן לחלום, להצליח ולהגשים.

חולמים על רילוקיישן

מלאו את הפרטים בטופס באופן לא מחייב, ואנו ניצור איתכם קשר עם כל המידע על משרות הרלוונטיות עבורכם

תקשורת קבועה ונוחה

חיסיון וסודיות לאורך התהליך

עבודה עם מגוון קהלי יעד

עבודה בהתאם להנחיות קורונה

הליכים בירוקרטיים בתהליך הרילוקיישן

ויזות ואשרות שהייה בקנדה

כל ישראלי שמעוניין לעבור לגור בקנדה, צריך למצוא לעצמו מעסיק חוקי שיוכל לספק לו ויזת עבודה. המעסיק נדרש לפעול ממשרדים קנדיים ובכפוף להיתר העבודה הקנדי, כאשר הויזה מאפשרת שהות של עד חצי שנה. משנת 2016 ואילך, כל אזרח שמגיע לקנדה ממדינה פטורה מויזה, יזדקק לאישור Electronic Travel Authorization – eTA אותו אפשר להנפיק עצמאית דרך אתר רשות ההגירה הקנדי. תייר שיסתובב בקנדה ללא ויזה מתאימה או לכל הפחות עם אישור ה-eTA, עלול להיעצר מיידית ולעבור גירוש מהמדינה למשך 5-10 שנים. 

בכל רילוקיישן לקנדה מעורבות כמה ויזות אפשריות, דרכן ניתן לשהות במדינה ולעבוד:

  • ויזת עבודה (Work Permit) – זוהי ויזה שניתנת לעבודה בתחומים שבהם קיים מחסור בכוח אדם מקצועי ושהדרך לקבלה עוברת דרך 3 שלבים: הראשון, מציאת עבודה במשרה מלאה אצל מעסיק קנדי שיכול לפרט את הצעת העבודה על הגדרת התפקיד ודרישותיו, השכר ומשך תקופת ההעסקה. השלב השני הכולל את מתן אישור LIMA ממשרד העבודה הקנדי, המהווה תימוכין לכך שלא ניתן למצוא עובדים מקומיים עבור משרה זו וכי המבקש הזר עומד בתנאי המשרה. השלב השלישי מתרחש לאחר חתימה על הסכם העבודה, כאשר המעסיק פונה לרשות ההגירה בקנדה ומוציא עבור העובד את הויזה. 
  • ויזת עבודה פתוחה (Open Work Permit) – זוהי אשרה לבני/ בנות הזוג של עובדים או סטודנטים קנדיים, היא איננה מצריכה הצעת עבודה פורמלית ממעסיקים ואת אישור LIMA.
  • ויזת עבודה לסטודנטים שסיימו לימודיהם בקנדה (Post graduation Work Permit) – ויזה שתוקפה עומד על 3 שנים ומאפשרת לבוגרים להישאר ולעבוד במדינה ללא צורך בהצעה ממעסיקים וללא אישור LIMA.
  • ויזת משקיעים/ סטארט אפ – ויזה רלוונטית לבעלי הון ויזמים שמעוניינים להשקיע בקנדה. לויזה זו מספר תנאי סף, ביניהם הוכחת ניהול עסק או בפיתוח חברה בינלאומית, שליטה באחת השפות המדוברות במדינה (אנגלית או צרפתית) והוכחת הון ראשוני. 
  • ויזת סטודנט – אם תכננתם רילוקיישן לקנדה דרך לימודים במדינה, דעו שמעל ל-6 חודשי שהות תתבקשו להוציא ויזה שתהיה תקפה לכל משך הלימודים. הדבר מתרחש באמצעות בקשה מנומקת לקצין משרד ההגירה הקנדי, הכוללת הצגת הוכחות ליכולת תשלום של שכר הלימודים והוצאות המחייה. הויזה תאפשר לסטודנט לעבוד במשרה חלקית של עד 20 שעות בשבוע. 

ביטוח בריאות בקנדה

בקנדה קיימת מערכת בריאות ממלכתית ומימון ציבורי, בשיטה המכונה Single Payer. שיטה זו בדומה לישראלית, מאפשרת לקנדים לעבור ניתוחים, אשפוזים, לידות ואף בדיקות שונות מבלי לשלם מכיסם או להפעיל את הביטוח. אולם להבדיל מהשיטה הישראלית, כאן הרפואה הפרטית מצומצמת מאוד כך שהתושבים מקבלים מימון שווה לגמרי ונהנים משירותי רפואה חינמיים, תוך שהם שייכים לאותה המערכת וגם ממתינים באותו התור כדי לקבל את אותם שירותים רפואיים. 

למדינה יש תקציב גבוה המופנה מהתמ"ג לבריאות הציבור ולכן מי שיבחר לגור בקנדה, ייהנה משירותים רפואיים מגוונים וטובים שמזכירים את חוויית הטיפול של הרפואה הפרטית. הדבר מאפשר לבחור למשל את הרופא המטפל, אך לא לקצר את התור והוא בהחלט צפוי להיות ארוך למדי, בייחוד בחדרי המיון.

כדי ליהנות משירותי הבריאות בקנדה, יש לפנות למרפאה הסמוכה לאזור המגורים (ניתן גם לבית חולים, בית מרקחת או למרכז הסיוע למהגרים) ולמלא טופס הצטרפות לביטוח הבריאות המדיני. 

נקודה חשובה: מגורים בקנדה במהלך 3 החודשים הראשונים אינם מזכים בביטוח בריאות ממשלתי ולכן חשוב מאוד להצטרף לביטוח פרטי למהלך התקופה. נוסף על כך, השירותים הרפואיים אינם מכסים טיפולי שיניים והם ניתנים בנפרד ממערכת הבריאות הרגילה.  

משרות בקנדה

קנדה נחשבת ליעד נוח מאוד לעבודה בחו"ל הודות לאיכות החיים הגבוהה, הביטוח הרפואי לכל אזרח וגם הקדמה המרשימה שהעולם נושא אליה את מבטו. ישראלים רבים מבצעים הגירה לקנדה כדי לעבוד ולטייל במדינה ולחוות את כל נפלאותיה. 

הליברליות המפורסמת, רמת הביטחון הגבוהה וגם העובדה שאוכלוסיית המדינה מורכבת מאחוז משמעותי של מהגרים, הופכת את קנדה למדינה מודרנית ומפותחת שבה אפשרויות התעסוקה מגוונות. אז איזו עבודה בקנדה תתאים לכם? הנה כמה אפשרויות רלוונטיות למי מכם שמעוניינים ברילוקיישן:

משרות בענף המכירות

תחום המכירות פונה לכל הגילאים, אך יהיה נכון לציין כי מי שבוחרים בו הם בעיקר ישראלים צעירים אחרי צבא, לפני או אחרי לימודים. מדובר בעבודות המאפשרות לחסוך סכום נאה ביותר תוך מיקוד בדוכני העגלות, המוכרות מוצרי טיפוח וקוסמטיקה, מוצרים לשיער, צעצועים ועוד. אפשרות נוספת תהיה לעבוד במכירת ציורי שמן, משרות בחנויות בוטיק שונות, עבודות בתחום הנדל"ן ועוד. 

תחום ההדרכה

בקנדה חיה ופועלת קהילה יהודית גדולה וחזקה, דרכה ניתן למצוא משרות הדרכה שונות של ילדים ובני נוער, בבתי ספר ובקבוצות תנועתיות.

עבודות בתחום השיפוצים וההובלות

ישראלים נמרצים בכושר פיזי טוב שעולמות המכירות והשירות לא מדברים אליהם, יוכלו להשתלב באחד התחומים הפופולריים למהגרים כאן, שיפוצים או הובלות. תחומים אלה נחשבים למבוקשים מאוד בקרב מהגרים, שכן הם מאפשרים להשיג עבודה רווחית מהר ובקלות, גם ללא אנגלית מפוארת. העבודה בהובלות נחשבת למתגמלת למדי, שכן השכר מבוסס על שכר בסיס + טיפים והמגורים לרוב על חשבון החברה, בייחוד אם ההובלה היא למרחק ארוך. קיימות גם אפשרויות קידום, למשל למשרות של מנהלי מכירות או מנהלי צוות. 

טיפול בילדים

אפשרות תעסוקתית שפונה בעיקר לצעירות עם גישה טובה לילדים, המאפשרת להן לקבל ויזה ומגורים מלאים בבית משפחה מסוימת ולעבוד כמטפלות הילדים בשכר מלא עם מימון כל הוצאות המחייה. 

משרות בענף ההייטק

גם כאן בדומה למדינות רבות אחרות, ניתן למצוא מגוון רחב של משרות טכנולוגיות בתחומי הפיתוח והתוכנה, בעיקר להנדסאים. קנדה אמנם לא נחשבת למעצמת הייטק גדולה ומרכזית, אך ניתן למצוא בה משרות רבות ומתגמלות בהתאם לכישורים ולניסיון האישיים. 

החיים בקנדה

קנדה היא המדינה השנייה בגודל שטחה בעולם (אחרי רוסיה), אך גם אחת המדינות הכי פחות מיושבות, מלאה באגמים וביערות, בשטחי פרא מופלאים ובאזורים טיפוגרפיים שונים. מעבר לקנדה מישראל, חושף את הישראלים לרמת חיים וסטנדרטים שלא הורגלנו אליה מעולם, אם כי לאן שלא פונים חשוב בכל זאת לשקול את עלויות המחיה, אפשרויות התעסוקה וגם את סוג השכונה והעיר, וכמובן את פתרונות החינוך למי מכם שיבצעו רילוקיישן לקנדה עם הילדים. 

אזורי מחייה פופולריים

טורונטו – העיר הגדולה ביותר בקנדה מאכלסת כ-3 מיליון תושבים, מחציתם לפחות נולדו מחוץ לקנדה ועל כן היא נחשבת למגוונת מאוד מבחינה תרבותית. כאן מופקת גם מחצית מהתוצרת המיוצרת בקנדה, כך שהעיר מספקת שפע אפשרויות תעסוקה, לצד מרקם חיים עשיר ונעים. 

קלגארי – העיר הגדולה ביותר בפרובינציית אלברטה מונה מיליון וחצי תושבים, גם היא נחשבת ליצרנית מובילה, בעיקר בתחומי המשאבים הטבעיים ותעשיית ענף הרכב. אולי אלו שלל המכרות ומאגרי הטבע שסביבה ואולי גם גודל העיר שמשפיע לטובה על עלויות המחייה, אך קלגארי היא העיר הקנדית שבה קיים הריכוז הגדול ביותר של מיליונרים ביחס לאוכלוסייה. 

ונקובר – עם למעלה מ-650 אלף תושבים שמחציתם אינם דוברי אנגלית כשפה ראשונה, נחשבת העיר לבעלת רמת חיים מופלאה, מקום שרבים מהישראלים ממהרים לשקול בגללו מעבר לקנדה. חשוב לציין שעלויות המחייה כאן יחסית גבוהות לעומת מקומות אחרים, אבל רמת החיים תהיה בהתאם. זהו מקום אידיאלי לעצמאיים, יזמים ופרילנסרים שחולמים על רילוקיישן לקנדה ותוהים היכן להתמקם. 

מונטריאול – העיר סמוכה לגבול עם ארה"ב ומונה 2 מיליון תושבים, מרביתם דוברי צרפתית. העיר מכילה סוכנויות, ארגונים ותאגידים פדרליים שונים וביניהם סוכנות החלל הקנדית, הבנק הקנדי המרכזי ועוד. נוסף לכך, לעיר קהילה יהודית חזקה, ותיקה וגדולה במיוחד המונה עשרות אלפי ישראלים. 

אוטווה – בעיר הבירה של קנדה ניתן ליהנות מרמת חיים גבוהה במיוחד, השכלה מעולה וגם תנאים מדהימים לאקדמאיים, שחלקם הגדול מסיימים את לימודיהם ובוחרים במשרות ממשלתיות. 

מציאת דירת מגורים בקנדה

שוק הנדל"ן בקנדה כולל פיקוח הדוק וקפדני, המיושם ברובו המוחלט על ידי מתווכים. המתווכים מאתרים בעבור השוכרים נכס מתאים, מנסחים את החוזה, מנהלים משא ומתן, מחזיקים בנאמנות פיקדונות ומעורבים בכל אלמנט בתהליך עד החיתום וקבלת המפתח. אם כבר קיבלתם ויזה לקנדה, עכשיו הוא הזמן להתחיל לחפש דרך מתווך מקומי את הנכס המתאים בעיר ובשכונות המתאימות. דרך אגב, עמלת דמי התיווך מוטלת כאן על בעל הנכס ולכן אפשר להיות רגועים. 

החינוך בקנדה

עם שיעור סיום התיכון בהיקף של 85% מהבוגרים, מדורגת קנדה בעשירייה הראשונה בהישגי התלמידים במדעים ומתמטיקה. אחוז לא מבוטל מתוך התלמידים המצטיינים שלה הם ילדי מהגרים, מה שמוכיח עד כמה משקיעה המדינה באזרחיה ללא תלות במוצאם. מעבר לזה, מקובל כאן לפתוח לילדים חיסכון לימודים, עליו המדינה הקנדית מוסיפה מטעמה עוד 20% וכן קיימות מלגות רבות שניתן לקבל לתלמידים בתחומים מיוחדים ולתלמידים מצטיינים. 

מערכת החינוך הקנדית מחולקת לציבורית ופרטית, כאשר הציבורית מסובסדת מגילאי הגן ועד סוף התיכון וניתנת בחינם. יחד עם זאת, חוק חינוך חובה מתחיל ברוב המקומות בערך בגיל 6 כך שאין חובה להשתתף במערכת לפני כן. רוב המוסדות מנהלים את יום הלימודים בשפה האנגלית. 

רילוקיישן לקנדה: טיפים ששווים זהב!

  • שלב ההחלטה הוא השלב החשוב מכל – ההחלטה על רילוקיישן צריכה לכלול את כל תחומי החיים. זכרו שלמרות שתנאי ההגירה לקנדה אינם מורכבים, המרחק, האקלים השונה וגם תקופת ההסתגלות מוסיפים לרובד הרגשי ולכן צריך לחשוב על מסלול ההגירה המדויק, על המגורים, הפרנסה, חינוך הילדים, הבירוקרטיה המקומית ועוד. 
  • קשר עם הקהילה היהודית – כאמור, לקנדה יש קהילה יהודית גדולה ואיכותית, שניתן לפנות אליה להתייעצות ולתמיכה, לשאול שאלות ולקבל סיוע לפחות בשלב ההתחלתי. יצירת קשר מבעוד מועד תאפשר לכם להבין שאינכם לבד בתהליך ושיש מי שתומך בכם. 
  • גייסו הרבה סבלנות – קנדה נחשבת ליעד הגירה מבוקש, שמסלולי ההגירה אליה קפדניים ומדויקים מאוד ויש להתאים אותם במדויק למאפייני המשפחה. זהו תהליך של שנה-שנתיים ולעיתים גם יותר, שמצריך שלל טפסים ובירוקרטיה. לאור הנושא, כדאי לעבור את הדרך עם חברה שתלווה את תהליך הרילוקיישן המלא שלכם. 

 

לסיכום, החלום הקנדי בהישג ידכם

אם מצאתם את עצמכם קוראים ונלהבים מהאפשרות לעבוד ולגור בקנדה המופלאה, זה הזמן לפנות אלינו כדי למצוא משרה רלוונטית ולהתחיל את התהליך לקבלת ויזה לקנדה לישראלים. היועצים של flyjob כבר מחכים לכם עם כל המידע הנוסף שתזדקקו לו, בנוגע לרילוקיישן בכלל ולרילוקיישן לקנדה בפרט. 

שטחה של קנדה הוא עצום ולכן תנאי האקלים, הטמפרטורה, מזג האוויר וגם סוג העבודות ואורך החיים משתנים ממקום למקום. ככל שתדעו יותר בנוגע למקומות הפוטנציאליים למגורים ולמאפיינים האישיים שלהם, תוכלו לקבל החלטה מתאימה יותר.

טורונטו, וונקובר וגם מונטריאול מכילות מהגרים רבים מישראל, מה שבוודאי יסייע לכם להתאקלמות טובה יותר וליצירת מעגל תמיכה מקומי יעיל ואיכותי.

תחילה יש לקבל ויזה מתאימה לסוג ואופן השהות הצפויה בקנדה. לאחר מכן מומלץ לטפל מהארץ בכל מה שנוגע למציאת דירה, רישום למסגרות חינוך, הוצאת רישיון נהיגה בינלאומי וגם רכישת ביטוח רפואי פרטי ל-3 החודשים הראשונים בקנדה.

השאירו פרטים
ונחזור בהקדם

תוכן מקצועי שיסקרן אתכם

נגישות

ביטוח ששומר עליך
כל הזמן

עבודה שהיא חוויה במרחק הקלקה

מלאו מספר פרטים בסיסיים בטופס, ואנו נשוב אליכם עם הצעות עבודה רלוונטיות והסבר על כל התהליך. זה לא מחייב, ואנחנו לא נשתמש בפרטים שלך לפרסום מוצרים נוספים.

סמליל עבודות בחול (2)

ויזה במרחק קליק

מלאו מספר פרטים בסיסיים בטופס, ואנו נשוב אליכם עם מידע על תהליך הוצאת הוויזה במדינה בה התעניינתם.

מידע על ניתוק
תושבות