5/5

ויזה לארה"ב

איתנו, התהליך פשוט יותר

מילוי טופס פרטים אישיים באתר

ליווי בקביעת ריאיון בשגרירות

הכנה לקראת הריאיון בשגרירות

קבלת הויזה בקלות ובמהירות!

ארצות הברית, ארץ האפשרויות הבלתי נגמרות ויעד נחשק עבור רבים, בין אם אלו כאלה שרוצים להגיע לגבולות המדינה למטרות נופש ובילוי, ובין אם למטרות עסקים ועבודה בארה"ב. כך או כך, כל מי שרצה לעשות זאת אי פעם גילה שלשם כך לא מספיק להצטייד בכרטיס טיסה ודרכון בתוקף, אלא שצריך גם להוציא ויזה, שהיא למעשה אשרת כניסה ושהייה למדינה. עבורינו הישראלים, התהליך הזה עשוי להיות בהחלט ארוך ומייגע, אך מרגע שמבינים את השלבים השונים בדיוק אפשר לעשות את זה הרבה יותר פשוט. במאמר הזה תוכלו למצוא את כל התשובות לשאלות הנפוצות ביותר ולקבל את כל המידע שאתם צריכים על הוצאת ויזה לארצות הברית.

מהי ויזה ולמה צריך אותה?

ויזה היא למעשה המילה הלועזית למילה אשרה. מדובר על מסמך דיפלומטי המאפשר כניסה של אדם שהוא אזרח ממדינה מסוימת למדינה אחרת אליה הוא רוצה להגיע. ויזה ניתנת לעיתים בשערי המדינה, ולעיתים יש להגיש בקשה לקבל אותה מראש, ממש כמו במקרה של ויזה לארצות הברית. כמו כן, ישנן מדינות אשר יש ביניהן הסכם הדדי המבטל את הצורך בוויזה. למשל, אזרחים ישראלים המחזיקים בדרכון אירופאי, יכולים להוציא ויזת תייר באופן אוטומטי לשלושה חודשים ללא תנאים מקדימים. 

אילו סוגי ויזות לארצות הברית יש?

ויזת מבקרים

ויזה עבור תיירים שרוצים להגיע למדינה למטרות נופש ובילוי. בקטגוריה הזו יש שני סוגים והנפוץ בהם היא ויזה מסוג B2 לצרכי תיירות לזמן קצר ועבור ישראלים ללא דרכון נוסף, זוהי הוויזה שיש להוציא לקראת הנסיעה. הסוג השני נקרא ויזה B2 וזוהי ויזה לביקור קצר למטרות עסקים ללא קבלת תשלום עליהם. 

ויזת הגירה

מדובר בעצם על קטגוריה שלמה של ויזות שונות המאפשרות מגורים ועבודה בארצות הברית. יש כמה וכמה דרכים להגיש בקשה לסוג כזה של ויזה, אבל חשוב לדעת שארצות הברית מקשיחה את התנאים, וזה בהחלט לא דבר פשוט להגר לשם. ניתן לעשות דרך כישורי עבודה מסוימים, זוגיות עם אזרח ארצות הברית, לימודים אקדמיים וכן הלאה. 

ויזת עבודה

סוגי ויזה שונים המאפשרים לעבוד ולהתפרנס בארצות הברית, אך ללא מעמד של אזרח במדינה. גם כאן יש כמה סוגים שונים של ויזות. חלקם מאפשרים עבודה מלאה ללא מגבלות בעוד סוגים אחרים מגבילים את שעות העבודה או תקרת השכר. כמו כן, חלק מהוויזות הן ויזות מיוחדות של בני זוג של אזרחי ארצות הברית או ויזות עבודה לסטודנטים שלומדים במדינה. 

תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית

מה שעליכם לדעת מראש זה שהתהליך הוא לא קצר, ולעיתים אף מתיש, כאשר בסופו אתם גם עשויים לקבל סירוב. עם זאת, אם תהיו מוכנים לכך מראש, תתחילו מספיק זמן לפני הנסיעה, ותכינו את עצמכם כראוי לריאיון, תוכלו בהחלט להגדיל את הסיכויים שלכם לקבל את הוויזה המיוחלת.

התהליך מתחיל עם מילוי טופס הבקשה לקבלת ויזה וקביעת מועד הריאיון, אך אם תשאלו אותנו עדיף תמיד להתחיל קודם לכן עם השלב של איסוף המסמכים הדרושים שלכם, אותם גם תדרשו להציג בריאיון שלכם. בין היתר יש לאסוף את המסמכים הבאים: דרכון ישראלי בתוקף (הזדמנות מצוינת לבדוק שהוא אכן בתוקף), מסמכי זיקה לישראל (תלושי משכורת אם אתם שכירים, תשלומי חשמל וארנונה שמוכיחים כי מרכז החיים שלכם הוא בישראל, אישור ממקום הלימודים בו אתם לומדים וכו'), מסמכים הקשורים בביקור שלכם בארצות הברית וכן הלאה.

מכאן, כל שעליכם לעשות זה למלא את טופס הבקשה לוויזה באתר שגרירות ארצות הברית.

מילוי טופס בקשה לויזה DS-160

יש למלא את הטופס המקוון ולאחריו להדפיס את דף האישור המתקבל. בשלב הזה יהיה עליכם לבחור את סוג הוויזה אותה אתם מעוניינים לקבל ולבחור את המקום בו תהיו מעוניינים להגיע לריאיון – השגרירות בירושלים או בתל אביב.

נוסף לכך, תדרשו לענות על מספר שאלות הקשורות בביקור שלכם וחשוב לענות בצורה מפורטת, ברורה ועניינית ככל הניתן. לאחר מכן יש להיכנס לקישור נוסף שבו תקבעו את הריאיון לקבלת הוויזה ותשלמו את האגרה בסך 576 שקלים. 

4 טיפים ליום הריאיון בשגרירות

  1. הביאו אתכם את כל המסמכים הנדרשים – ביום הריאיון יהיה עליכם להביא עמכם את כל המסמכים שאתם נדרשים להציג. אל תצפו לסלחנות מצד המראיין שלכם במידה ושכחתם מסמך אחד או יותר וקחו בחשבון שדבר כזה מוריד את הסיכויים שלכם לקבלת הוויזה פי עשרות מונים. על כן, אם אתם לא בטוחים לגבי מסמך כזה או אחר, עדיף שתביאו אותו ובמקרה הכי גרוע לא תצטרכו להציג אותו. כמו כן, חשוב לאסוף כמה שיותר מסמכים שיתמכו בבקשה שלכם ועל כן הביאו מסמכים כאלו מכמה שיותר גורמים. תלושי שכר מהמעסיק שלכם, אישורים על תשלומי חשבונות, אישור על תשלום משכנתא, ת.ז של הילדים ואישורים ממוסדות הלימודים שלהם, אישור ממקום הלימודים שלכם וכן הלאה. כל מסמך שיחזק את העובדה שמרכז שהחיים שלכם בישראל ושאתם לא מתכוונים להישאר בארצות הברית מעבר לזמן המצוין יגדילו את הסיכויים לאישור הבקשה. כמו כן יש לצרף את מכתב ההזמנה לראיון, את אישור התשלום ותמונה צבעונית בגודל 5X5.
  1. שפת גוף – עליכם לזכור כי הפקידים שעורכים את הראיונות לוויזה נתקלים מדי יום באנשים שמנסים לנצל לרעה את הרשויות והם אלו שצריכים להכריע בסופו של דבר. פעמים רבות, הסיבה לכך שהם יסרבו תהיה תחושת בטן מתוך המפגש עם האדם שעומד מולם וחלק מהותי מהעניין הזה הוא שפת הגוף. עליכם להגיע אל הריאיון נינוחים, להביט למראיין בעיניים ולענות תשובות ענייניות ולא מתחכמות. שימו לב שהידיים שלכם חופשיות ושאתם לא נוגעים בפנים או נראים סגורים מדי, ומנגד שאתם לא מראים התלהבות גדולה מדי. אם יש בידיכם המסמכים הדרושים, אין סיבה שהבקשה לא תאושר ועל כן אין צורך להיות לחוצים ולא נינוחים. 
  1. בקשת ויזה לתקופה ארוכה – מבחינת הרשויות, ביקור תיירותי בארצות הברית לא אמור להיות ארוך מדי, מפני שאנשים צריכים לחזור באופן טבעי לעבודה ולמסגרות השונות שלהם. עם זאת, ישנם מקרים בהם אנו רוצים ויזת תייר לזמן ארוך יותר וזה בהחלט בסדר לנסות ולקבל ויזה לתקופה ארוכה. במקרים הללו חשוב שתציינו בדיוק את מטרת הביקור שלכם ואל תנסו להמציא סיפורים לא נכונים שאתם מאמינים שיעזרו לכם. כמו כן, עדיף לבקש מראש ויזת תייר לתקופה קצרה ולא לזמן ארוך. 
  1. הקפדה על התנהגות הולמת גם בחדר ההמתנה לראיון – זכרו שהריאיון מתחיל כבר בכניסה שלכם לשגרירות והתנהגו בהתאם מהרגע הראשון. הקשיבו להוראות השומר והסדרן, אל תאיצו באנשי הצוות אם הם פועלים באיטיות, אל תשימו את הרגליים על שולחנות וכיסאות ואל תדברו בטלפון הסלולרי בקולי קולות.

הגבלות הוויזה

חשוב לדעת כי הוויזה לא מקנה כניסה חופשית וכי היא מגיעה עם מספר התניות. כך למשל ויזת תייר מגבילה את הביקור בארצות הברית ל-90 יום לכל היותר, ויש לצאת מהמדינה ולהיכנס אליה בחזרה אם רוצים להאריך את השהות. כמו כן היא לא מאפשרת לימודים בארצות הברית, עבודה, הופעה בתמורה לתשלום, עבודה כעיתונאים או מגורי קבע במדינות השונות. תוקפן של מרבית ויזות התייר שניתנות על ידי השגרירות לישראלים כיום הן עשר שנים. 

טיפ נוסף

שימו לב – מגישי בקשה שהם בעלי רקע טכני או מדעי מכל סוג שהוא, יתבקשו להציג מסמכים נוספים המעידים על תחומי המחקר בהם הם עוסקים או תחום התמחותם. אלו יכולים להיות אנשי קבע בצה"ל או שוטרים, אנשים מתחום האקדמיה שעוסקים במקצועות כמו כימיה, פיזיקה, מתמטיקה וביולוגיה וכו', אנשי הייטק ממקצועות שונים כמו אבטחת סייבר, מידע, עיבוד שבבים וכיוצא בזה, עובדי תעשיית הביטחון ועוד. בררו מראש אם אתם נמצאים בקטגוריה הזו והכינו את המסמכים הנדרשים מראש.

לסיכום

היערכות מראש לקראת התהליך ואיסוף המסמכים הנדרשים לצד הכנה בסיסית לראיון יגדילו את הסיכויים שלכם לקבלת תשובה חיובית. שימו לב שלא ניתן לערער על תשובה שלילית ולא ניתן לקבל החזר כספי על האגרה, אך כן ניתן להתחיל את התהליך מראש.

טופס לויזה לארהב

שאלות נפוצות

  • ישנם סוגים רבים של ויזות והעיקריים שבהם הם ויזות לתיירים, ויזות עבודה וויזות הגירה ומגורים לארצות הברית. 

ישראלים המעוניינים להוציא ויזה צריכים למלא טופס אינטרנטי, לקבוע ראיון ולשלם את האגרה. כמו כן, יש לאסוף מסמכים רלוונטיים  ליום הריאיון שבסופו יוחלט האם הבקשה מאושרת או נדחית. ניתן להוציא ויזה בליווי של אנשי מקצוע או באופן עצמאי.

  • כיום התורים לריאיון הם די רחוקים, ויכולים להגיע עד שנה אפילו. על כן חשוב מאד לקבוע להגיש את הבקשה בהקדם האפשרי, כבר ברגע הראשון שבו אתם מחליטים לנסוע לארצות הברית. 

מי שמתקשה להוכיח כי מרכז החיים שלו נמצא בישראל, לרבות אנשים ללא משכורת קבועה, בעלי עסק עצמאי וחיילים משוחררים, וכן בעלי עבר פלילי בישראל. 

את האגרה יש לשלם בכרטיס אשראי. עם זאת, יש אופציה לתשלום במזומן, כשיש לעשות זאת דרך בנק הדואר.

מלאו את הפרטים בטופס באופן לא מחייב, ואנו נספר לכם על תהליך הוצאת הוויזה.

תקשורת קבועה ונוחה

חיסיון וסודיות לאורך התהליך

עבודה עם מגוון קהלי יעד

עבודה בהתאם להנחיות קורונה

נגישות

ביטוח ששומר עליך
כל הזמן

עבודה שהיא חוויה במרחק הקלקה

מלאו מספר פרטים בסיסיים בטופס, ואנו נשוב אליכם עם הצעות עבודה רלוונטיות והסבר על כל התהליך. זה לא מחייב, ואנחנו לא נשתמש בפרטים שלך לפרסום מוצרים נוספים.

סמליל עבודות בחול (2)

ויזה במרחק קליק

מלאו מספר פרטים בסיסיים בטופס, ואנו נשוב אליכם עם מידע על תהליך הוצאת הוויזה במדינה בה התעניינתם.